Видео приказни

Амир Казиќ кој епознат како Лео ја промовираше новата дуетска песна во која настапува со Изабела Мартинивиќ “Само не брини за мене“. За песната е изработен и спот кој го имате под оваа објава. Нешто оинакво за Лео и песна која буди убава емоција.

Најновото музичко парче на Санди Ценов е одличната балада “Добра страно мог живота“. Со истата е најавен и новиот албум кој е во процес на снимање. За оваа песна за брзо ќе излезе и спот. Во прилог нудиме промо видео за истата.

Ѓоко Танески ја презентираше својата нова песна “Тој што во срце те носи“ за која музиката и аранжманот ги направи Дамјан Лазаров, а текстот е на Ана Пандевска. За истата сними и спот за Крстевски продукција. Послушајте и погледнете.

Поглед на главниот град на наѓата држава. Преубава ноќна прошетка која воодушевува и која враќа спомени.

Најпопуларната македонска поп икона, музичка легенда за која не се потребни коментари. Ова е неговиот најнов постхумен музички спот.

https://www.youtube.com/watch?v=KQABtSLUIu4

The package was recorded in Liverpool on the Acolyte to Wolflight With Genesis Revisited Tour. Steve Packett is set to release of a brand new double live album and DVD this summer. Titled ‘The Total Experience Live In Liverpool’, the 2CD/2DVD deluxe package and stand-a-lone Blu-Ray was recorded on StevIe’s Acolyte to Wolflight With Genesis […]


Стар Радио

Current track
TITLE
ARTIST