Радио Станица

Амир Казиќ кој епознат како Лео ја промовираше новата дуетска песна во која настапува со Изабела Мартинивиќ “Само не брини за мене“. За песната е изработен и спот кој го имате под оваа објава. Нешто оинакво за Лео и песна која буди убава емоција.

Најновото музичко парче на Санди Ценов е одличната балада “Добра страно мог живота“. Со истата е најавен и новиот албум кој е во процес на снимање. За оваа песна за брзо ќе излезе и спот. Во прилог нудиме промо видео за истата.

Ѓоко Танески ја презентираше својата нова песна “Тој што во срце те носи“ за која музиката и аранжманот ги направи Дамјан Лазаров, а текстот е на Ана Пандевска. За истата сними и спот за Крстевски продукција. Послушајте и погледнете.

Новата песна на хрватскиот рок бенд ИТД и втора по ред по реактивирањето на групата, баладата “Прољече“ е најава за новиот албум со кој бендот на големо се враќа на музичката сцена. Автор на музиката и текстот е Мирослав Рус, а аранжманот е на Мирослав Рус и Звонимир Домазет. Инаку Мирослав Рус е фронтмен на […]

Слушајте го нашето радио на Вашиот андроид апарат. Побарајте ја нашата андроид апликација на Google Play под името Стар Радио Македонија.


Стар Радио

Current track
TITLE
ARTIST