“Тој што во срце те носи“ Е новата балада на Ѓоко Танески

Written by on мај 27, 2016

Ѓоко Танески ја презентираше својата нова песна “Тој што во срце те носи“ за која музиката и аранжманот ги направи Дамјан Лазаров, а текстот е на Ана Пандевска. За истата сними и спот за Крстевски продукција. Послушајте и погледнете.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Стар Радио

Current track
TITLE
ARTIST