ИТД бенд со “Прољече“ се враќа на музичката сцена

Written by on мај 26, 2016

Новата песна на хрватскиот рок бенд ИТД и втора по ред по реактивирањето на групата, баладата “Прољече“ е најава за новиот албум со кој бендот на големо се враќа на музичката сцена. Автор на музиката и текстот е Мирослав Рус, а аранжманот е на Мирослав Рус и Звонимир Домазет. Инаку Мирослав Рус е фронтмен на бенот од неговите почетоци. Погледнете го спотот подолу.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Стар Радио

Current track
TITLE
ARTIST