ВО МОМЕНТОВ СЛУШАТЕ:

On Air: Loading ...

ТЕКОВНА ПЛЕЈ ЛИСТА

Почекајте ...

СТАР РАДИО ЧАТ

Исклучи/вклучи Насмевки Архива Стар Kide Chat

Powered by Kide Shoutbox

Bojan Sahpaski: dva jazika koi se vrtat vo pogresna i lutaat neznnat na jak da fatat xaxaxaxaxaxaxaxaxa toa e muvanje
Bojan Sahpaski: kaj sakav da kazam
Bojan Sahpaski: Замисли Есма да работи во кафич како конобар...
-Кој имаше нарачано ладен чај шукарие напирунде паламанде. Dobar vic
Bojan Sahpaski: Tifa & Makadam - Evo ima godina
Jasmina Naceva: pozdrav do vas vo studio prekrasen izbor na pesni eve eden vic za rusokosi kako cuka srceto na plavu sa ? tupa -glupa tupa-glupa neka ne se navreduvaat rusokosite ama eve uste eden zosto 17 rusokosi stojat pret noken bar? ja cekaat 18tata zosto na tablata pisuva 18+
Bojan Sahpaski: se setaat dve plavusi i ednata zdogleduva ogledalo i vika na drugata.ova e moja slika.
-cekaj da vidam, auuuuu ama si grda!
Bojan Sahpaski: Magazin - Sve Bi Seke Ljubile Mornare
Bojan Sahpaski: Секоја вечер плачам како луда, не можам да се сопрам, тешко дишам и солзи сами течат, многу е лошо коа ќе настинеш :)
Bojan Sahpaski: Фази на растење:
-До 10 саат да си дома!
-До 12 саат да си дома!
-До 2 саат да си дома!
-Купи леб сабајле коа ќе се вратиш!
Bojan Sahpaski: Tajci - Hajde Da Ludujemo
Bojan Sahpaski: Električni Orgazam - Igra rokenrol cela Jugoslavija
Bojan Sahpaski: (y) (y) (y) :D
Bojan Sahpaski: se poznava kolku e zaljubena kolku nemoze bez nego pravi muabet samo za nego i za mazenje kolku oni ke bidat srekni i kolku ke im bide dobro i ubavo :) ) se poznava daj boze
MiMme Anastazija Jov: (y)
Bojan Sahpaski: Zana - Rukuju se Rukuju za tebe sojka i vozovite :) )
MiMme Anastazija Jov: повелете на торта ...на внукот му е прв роденден позз до колегата Горан од Тања од англија која ве слуша (3
Bojan Sahpaski: sojka dali zanes sto znaci zborot apel :) )
MiMme Anastazija Jov: јавен повик Бојан :)
Bojan Sahpaski: ne greska apni pivni legni e..i besramno :D
СТАР РАДИО: (y)
Дуле Ј.: :)
Elena Tashkova: Dobra vecer :P pozdrav Shojka. Ako moze eden pozdrav do moite cimerki Viki i Ceca. Galija - Dodirni me ;) Imajte ubava vecer
Kire Hristov: ubava vecer na site slusateli na star radio. crno pa se ne vidi-leontina :)
: поздрав до сите..ако може еднаш за мојата ана некаде во ноќта од тоше :) )
: и кажете и дека ја сакам
: (y)
Dejan Hristovski: pozz sojka ako moze ako trazis nekoga-prljavo kazaliste
Tanja Andonova: GARAVI SOKAK-Sampanjac pozz do site slusateli
Bojan Sahpaski: Ljubi me Malku, No Ljubi me Vecno!
Bojan Sahpaski: odnapred dobrovecer do star radio i nekoja pesna po vas izbor pozdrav
Bojan Sahpaski: Кога жената ќе ја штитиш како СЕСТРА, ќе ја сакаш како ЖЕНА, и ќе ја почитуваш како МАЈКА, дури тогаш можеш да се наречеш МАЖ !
Bojan Sahpaski: Девојката многу го сакаше,тој само и се потсмеваше. Таа плачеше за него, него не го интересираше. Таа зборуваше само за него,тој ни мал дел од своето време не го посветуваше за неа. Таа почна да се одкажува,тој почна да ја забеlежува. Таа си најде друг,тој ја посакуваше. Неа ја н
Bojan Sahpaski: poslednoto e nemase se izsvinuvam mis e skratuva samoto
Bojan Sahpaski: Понекогаш Го Бараме Она Што Го Немаме..Го Зборуваме Тоа Што НЕ Го Мислиме..Го Правиме Тоа Што Не Го Сакаме..И Ги САкаме оние На КОи Не им Значиме..!
Bojan Sahpaski: Тие што ги сакаме секогаш ги губиме, ретко или никогаш повеќе не се вљубуваме. Се' што потоа доаѓа е бегство од криза затоа што само еднаш се сака, а се' друго е реприза!
Bojan Sahpaski: Смеам ли да те сакам често се прашувам. Смеам ли да ти признаам дека често мислам на тебе. Те сакам и срцево ми вене, но постои едно прашање: ме сакаш ли ти мене?
Aleksandar Stojanosk: odlicno
Aleksandar Stojanosk: dobro utro star radiooo
Viki Tonchi: (y)
Viki Tonchi: (y)
Viki Tonchi: (y)
Viki Tonchi: (y)
Viki Tonchi: :)
Viki Tonchi: (y)
Nepoznato Nepoznato: љубав не спомињи од жељко самарџич ако можи
Дуле Ј.: Pozz ;)
Bojan Sahpaski: pozdrav star radio bi upatil eden golem pozdrav do moite drugarcinja koi si gi sakaat mnogu devojcinjata za toni i saska i za marija i angelko nekoja dobra pesna po vas izbor posto se mnogu zaljubeni
Дуле Ј.: Martin Vucic - Rano e da se vrzam
Bojan Sahpaski: Не ја бараш...таа те разбира не и пишуваш...таа те разбира немаш време за неа...таа те разбира... но кога ќе замине еден ден биди добар...разбери ја!!!
Viki Tonchi: (y)

Само регистрирани слушатели можат да пишат на чат, РЕГИСТРИРАЈ СЕ или НАЈАВИ СЕ

ЗАРАБОТИ ПАРИ СО КЛИКАЊЕ

ОВА НЕ Е ВИРУС, НИТУ ПРЕВАРА!!! КЛИКНЕТЕ НА БАНЕРОВ. НАПРАВЕТЕ СИ БЕСПЛАТЕН АКАУНТ!!! КЛИКАЈТЕ НА РЕКЛАМИТЕ КОИ СЕ НА ЛИСТАТА. ПОКАНУВАЈТЕ ПРИЈАТЕЛИ ПРЕКУ ВАШИОТ АКАУНТ И ЗАРАБОТЕТЕ УБАВА СУМА НА ПАРИ. СО ТЕК НА ВРЕМЕ ЗАРАБОТКАТА СЕ ЗГОЛЕМУВА. СО ОГЛЕД НА ЛОШОТО ВРЕМЕ И БЕСПАРИЦАТА ОВА Е УБАВА ОПЦИЈА ДА ЗАРАБОТИТЕ ОД ДОМА!!! ЗА ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ ПИШЕТЕ ВО ИНБОКС НА НАШИОТ ФБ ПРОФИЛ.

24 ЧАСА ОНЛАЈН

TuneIn линкови за слушање Стар Радио:
Winamp, iTunes Windows Media Player Real Player QuickTime Web Proxy

СЛУШАЈ СТАР ПРЕКУ


НАШИ ПРИЈАТЕЛИ

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Дожд

7°C

Скопје

Дожд
Влажност: 93%
Ветер: ЗСЗ со 14 km/h
Денес 5°C / 22°C Дожд
Четврток 3°C / 8°C KWEATHER_AM_RAIN