• slajd1.jpg
  • slajd3.jpg
  • slajd4.jpg
  • slajd5.jpg
  • slajd6.jpg
  • slajd7.jpg
  • slajd8.jpg
Loading radio ...

NOW ON AIR

Почекајте ...

ПОРАЧАЈ ПЕСНА

Име на изведувач: Име на песна : Посветена на : Ваше име : Ваш е-маил :

АНДРОИД АПП

СТАР РАДИО ЧАТ

Dejan Jovcevski - 00:30

Caoooooo

Александар Јовановски - 23:53

Dobra Nokj na site.. se slusame vo narednite emisii pozz :D

Александар Јовановски - 23:31

"Vrska"

Александар Јовановски - 23:24

Nikogas ne sum bil izneveren i ne sum izneveril zato sto nikogas ne sum bil vo vrska ;)

Jovce Dzajkoski - 23:24

Pesnava me potseka na edna licnost sho ne gi doziveavme rabotite kako sho trebit...ama sega e minato seto toa :(

Emel Marku - 23:22

А ти Александар што ќе кажеш во врска со темата? ;)

Emel Marku - 23:18

Ако одговорам лично за мене, јас никогаш не сум и не би изневерила .. :) Подобро ќе раскинам отколку да лажам..

Александар Јовановски - 23:17

Emel Marku chekame tvoj komentar vo vrska so temata :)

Emel Marku - 23:14

Грешка, пратив 10 пати. Благодареност за песнава хихи

Emel Marku - 23:14

dear Шојка, дај нешто наше, македонско... :)

Emel Marku - 23:14

dear Шојка, дај нешто наше, македонско... :)

Emel Marku - 23:13

dear Шојка, дај нешто наше, македонско... :)

Emel Marku - 23:13

dear Шојка, дај нешто наше, македонско... :)

Emel Marku - 23:13

dear Шојка, дај нешто наше, македонско... :)

Emel Marku - 23:13

dear Шојка, дај нешто наше, македонско... :)

Emel Marku - 23:13

dear Шојка, дај нешто наше, македонско... :)

Emel Marku - 23:13

dear Шојка, дај нешто наше, македонско... :)

Emel Marku - 23:13

dear Шојка, дај нешто наше, македонско... :)

Jovce Dzajkoski - 23:13

Temava bese Dali ste izneveren ili imame iznevereno ?

Jovce Dzajkoski - 22:57

Abe vidi voditelu vaka sega : Aku Maskoto ili zenskoto ne go imaat pominato vremeto na smenuvajne povejke patneri moze da izneveruvaat .Primer se vo vrska a mozat da se opustat na edna vecer i nikoj da ne znae.Znaci imat sekakvi moznosti i Verojatnosti .I na golot ima GOLMAN amaa pak vleguvaat golovi !!!

Marija Grncharevska - 22:57

Ako iskreno ljubis - ne izneveruvas! Inaku i dvete strani izneveruvaat. Se e svesen izbor na kraj...

Александар Јовановски - 22:56

Sekoj na svoja strana ;)

Emel Marku - 22:56

А и ако и се здосади во врската може да си ја проба среќата со друг :P, а мислам дека машкото прво ќе раскине па ќе оди со друга, и затоа е поверно :D

Emel Marku - 22:55

Хахаха ах бе Шојка.. :) Искрено женските не се многу верни, машките кога ќе засакаат, сакаат многу силно и верно. Ако машкото проба да изневери значи не ја сакал девојката, а девојката често изневерува од инает и љубомора

Jovce Dzajkoski - 22:54

Nemat Vrska-Moze i Maskoto I Zenskoto

Александар Јовановски - 22:54

hhahahah

Александар Јовановски - 22:54

Ne e taka!

Jovce Dzajkoski - 22:53

Pogled bez zborovi ^_^ 333333333333333333333333333333

Marija Grncharevska - 22:48

Lana i Luka - Prava Ljubav , za edna stara ljubov, za eden golem spomen...

Марија Дамјановска - 22:43

Сакајте, бидете сакани, слушајте радио, не заспивајте, од спиење нема спомени :) позз и од мене ;)

Александар Јовановски - 22:38

Ѕвоното не е ѕвоно ако не ѕвони, песната не е песна ако некој не ја испее, но љубовта не е љубов ако не тие возвратена.

Jovce Dzajkoski - 22:35

kolku i da si hrabar,ima licnost na koja si slab...:)

Emel Marku - 22:12

Не е важно колку траело.. туку колку не престанува. Има нешто посилно од се`...Љубовта до мојот Кристијан што си го љубам 5 години, и Владо Јаневски-некогаш и негде.. можеби ќе го сретнам пак и покрај мене ќе блесне ко светул

Jovce Dzajkoski - 22:11

Dobra Vecer :)

Александар Јовановски - 22:09

Zdravo na site :)

Jovce Dzajkoski - 23:28

Nema nisto poubavo od ona sto zapocnuva slucajno.

Александар Јовановски - 23:15

Bravo Jovce za pesnava !!

Jovce Dzajkoski - 22:59

Too care haha

Emel Marku - 22:58

Не се сите женски исти, драг Шојка

Jovce Dzajkoski - 22:56

da znas ubava pesna :P

Emel Marku - 22:55

Дела, а не зборови. Подобро е да ми докаже дека ме сака со некој убав мал гест, отколку да ми пишува насекое пораки дека ме сака а да не се искрени пораките.. :)

Александар Јовановски - 22:53

Ne mislev bas postojano no ajde.. taka neka bide :D

Jovce Dzajkoski - 22:52

Pa vo pravo si Voditelu :P

Александар Јовановски - 22:49

Ednostavno.. sakaj ja i kazuvaj i go toa postojano. :D

Emel Marku - 22:49

Jovce, запроси ја, ако мислиш дека е вистинската.. Ќе ти поиграме на свадба

Jovce Dzajkoski - 22:45

kako da ostanes so edna licnost do krajot na zivotot ? :P

Виолета Тримческа Ивановс - 22:44

Helooo, vi posakuvam najmirna, najubava, blaoslovena majska nok ... Vo kosi da ti spijam Tose :D

Emel Marku - 22:31

Нема лек за љубовта, освен да љубиш повеќе.... поздрав до сите осамени, а заљубени вечерва со Месечина од Калиопи, ако може :D

Марија Дамјановска - 22:29

Za zivot me vezes samo ti-Oliver Dragoevic....pozz sakajte i bidete sakani :)

Emel Marku - 22:17

Без музика, животот ќе беше грешка. Имајте убава вечер :*

Само регистрирани слушатели можат да пишат на чат! Кликнете на (Facebook Login) дугмето горе и регистрирајте се или најавете се со Вашиот ФБ профил.